בלוג ויוה - נובמבר 2017

פנטזיה קוריאנית קסומה בדרך לויוה פלוס!

9 בנובמבר, 2017

אהלן חברים!

את הסדרה הקוריאנית הבאה, אנו מאוד נרגשים להציג:
"כלתו של אל המים" (The Bride of the Water God) היא פנטזיה קסומה, המבוססת על קומיקס קוריאני פופולארי. נראה שם את השחקנים נאם ג'ו היוק ("בוק ג'ו אלופה") ושין סה גיונג ("ניחוחות של אהבה").
הסדרה תשודר החל מ-30.11, שני פרקים ברצף, ימי חמישי ב-19:00.

"כלתו של אל המים" זכתה לנתוני רייטינג מרשימים מאוד כבר בפרק הראשון ושודרה לאחר מכן במדינות רבות ברחבי אסיה.

העלילה היא על הא בק, אל המים בממלכת השמיים והמועמד המוביל למלך האלים. הוא צריך להחזיר מכדור הארץ אבנים אלוהיות, שאמורות להעניק לו את הכוח הדרוש כדי לזכות בכתר. הא בק יורד לארץ כדי למצוא את האבנים ודורש נמרצות מפסיכיאטרית בשם סו אה לעזור לו במשימתו. הוא מודיע לה שהיא כלתו המיועדת מדורי דורות ושהיא אמורה לשרת אותו, והיא בטוחה שהוא חולה נפש עם שיגעון גדלות.

סו אה מנסה לברוח מהא בק, אך רואה אותו בכל מקום ומשוכנעת שיצאה מדעתה. ברגע של סכנה, הא בק מוכיח לה מי הוא וסו אה מחליטה לעזור לו עד שתצליח להיפטר ממנו. העניינים מתחילים להסתבך כשכוחות אחרים דולקים אחר האבנים והכתר הנכספים, ומנסים למנוע מהא בק וסו אה להשיג את מטרתם. אבל אל המים וכלתו נחושים למצוא את האבנים מבלי לדעת שבדרך ימצאו גם אהבה.

16 פרקים, דרום קוריאה, 2017

רעידת האדמה במקסיקו - פוסט מאת רנת זיתונה

2 בנובמבר, 2017

השנה מקסיקו חטפה את אחת הרעידות אדמה הקשות בהיסטוריה. עוצמה של 8.1 דרגות, מאות הרוגים והרס בלתי יתואר. הנזק לא פסח על אף אחד ורבים מהשחקנים המקסיקנים איבדו את בתיהם וחלקם גם את קרובי משפחתם.
רנת זיתונה, הגולשת והמומחית שלנו לעינייני מקסיקו משתפת אותנו בפוסט שכתבה על האסון הקשה הזה. הפוסט נכתב ככתבה וכלשונה:

ב-19 בספטמבר התרחשה רעידת אדמה במקסיקו שגרמה לאבידת נפשות רבות, בתים הרוסים ומחסור במזון, אליהם נקלעו המקסיקנים. גם השחקנים לא היו חסינים מהאסון הנורא כמו אוטו סירגו (אנה כפול שלוש, הכישוף), איילין מוחיקה(עלובי החיים, מרינה, אין שטוחות בגן עדן) ורמירו פומזוני (אנה כפול שלוש, החיים הכפולים של אסטלה קריז'ו) שנותרו ללא בית אך פרננדה קסטיז'ו ששיחקה בהאומץ לאהוב ושיכורה מאהבה חוותה את האובדן בעקבות האסון, בת דודה שלה ובעלה של הבת דודה נהרגו.

במהלך התקופה הזאת התגייסו מפורסמים לעזור לתושבי מקסיקו, כמו סלמה הייק, בלינדה (זיקיות),טליה אנה ברנדה(לב פראי, הכישוף), אנחליקה ריברה, אשת נשיא מקסיקו וגם שחקנית טלנובלות, אלן טצ'ר שהוא אחיו של מארק טצ'ר שעוסק בהנחיית תכנית בידור בארה"ב שמתוכננת תכנית מיוחדת לתת עוד עזרה למקסיקנים יחד עם חוליאן חיל. ז'קלין ברקמונטס, דומינקה פלטה (אהבה מנצחת, הפולשת, המתחזה), רנה סטיקלר, יאדירה קריז'ו (מילה של אישה, רובי, הבית על החוף), סופיה קסטרו(באה מאהבה), אנהי, גבי אספינו, שאקירה, חואנס והשחקן המקסיקני, גאל גרסיה ברנל. כמובן משלחת ישראל שהצטרפה לסייע לנזקקים ולנפגעים בין ההריסות. כמו כן הורגש רעידת אדמה על הסט בצילומי הטלנובלה Mi Marido Tiene Familia של חואן אוסוריו המפיק.