ויוה

היהלום שבכתר

הסיפור מתרחש בקוריאה של לפני 500 שנה, אז שולטת באזור שושלת ג'וסון. בשל פערי המעמדות, החברה משוסעת ונשלטת באופן מוחלט על ידי גברים. הסדרה, שמבוססת על סיפור אמיתי, מספרת את סיפורה של נערה יוצאת דופן בשם ג'אנג גום, שנותרת לבדה בעולם לאחר מות הוריה. כל רצונה הוא להתקבל לחצר המלך כדי להפוך לגבירת חצר, כפי שהייתה אמה לפניה. היא מצליחה להגשים את חלומה ועד מהרה מתקדמת בסולם הדרגות בחצר המלכותית.

למרות מעמדה הנמוך בחברה שוביניסטית מובהקת, ג'אנג גום מצליחה להתגבר על הקיפוח הנשי ובעזרת חוכמתה וכישרונה הרבים, מגיעה לתפקיד גבירת המטבח הראשית. לאחר שכבשה עמדה בכירה זו, היא מחליטה ללמוד רפואה, שאיפה כמעט בלתי אפשרית לבנות דורה. אף על פי כן, היא עושה זאת ומתמנה בסופו של תהליך לרופאה האישית של המלך והופכת לאישה הראשונה בהיסטוריה של קוריאה שתמלא תפקיד זה.

במהלך חייה בארמון יתנכלו לה רבים, שיקנאו בהצלחתה וביכולותיה ובעיקר בתעוזתה כאישה, שרוצה להיטיב עם אחרים ועם עצמה. לאורך כל הדרך יעזור לה חייל אמיץ בשם מין הו, שברבות השנים יהפוך לאדם הקרוב והיקר לה ביותר.

הסדרה הקוריאנית "היהלום שבכתר" שברה שיאי צפייה בכל העולם, אפילו באיראן, ונחשבת עד היום לאחת הדרמות הקוריאניות המצליחות של כל הזמנים.

שודר בערוץ ויוה פלטינה.

54 פרקים, דרום קוריאה, 2003

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfullywalla_ssr_page_has_been_loaded_successfully