ויוה

החצר

עלילת "החצר" מתרחשת בקריית לייבניץ בת"א, מובלעת של קהילה חסידית המנסה לקיים את מנהגיה לצד עולם חילוני ומפתה. בראש הקהילה עומד הרב עזריאל רוטנברג, איש הגון וחכם, שמנהל את החצר ואת ביתו ביד חזקה אך בהגינות וביושר. אשתו שיינדל, שלמראית עין רוחשת לו כבוד, מבקרת אותו השכם והערב על האופן שבו הוא מנהל את החצר, על אף שהיא עצמה אינה צדקת. שיינדל מסתירה מכולם סוד כואב מעברה: לפני שהכירה את עזריאל, הייתה שיינדל נשואה לגבר אחר ואף הביאה אתו ילד לעולם. גירושיה מגבר זה הביאו לניתוקה מהילד, שאותו לא ראתה יותר, דבר שעומד להשתנות ולזעזע את משפחתה ואת הקהילה כולה.

ציפורה, בתם הבכורה של עזריאל ושיינדל, חיה כאלמנה מזה זמן רב. היא נישאה לחנוך כשהייתה בת 19, אולם נישואיהם עלו על שרטון כשחנוך נתפס סוחר בספרי תורה גנובים. על אף שהוא הכחיש בתוקף את ההאשמות נגדו, היו ראיות חותכות למעשיו והוא נכנס לכלא לחצי שנה. חנוך נודה מהחצר לצמיתות, משפחתו ישבה עליו שבעה ואיש לא שמע עליו יותר. מאז, ציפורה דוחה את כל מחזריה ומצפה בסתר לשובו של חנוך לחייה. ואכן, חנוך חוזר לחצר עם שתי מטרות עיקריות - לנקות את שמו ולהשיב את ציפורה לחיקו.

מאבקי שלטון, יריבויות מרות, תשוקות נסתרות וסודות כמוסים – כולם שזורים להם יחד ב"החצר", הטלנובלה החסידית הראשונה מזה 2000 שנה.

26 פרקים, ישראל, 2003

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfullywalla_ssr_page_has_been_loaded_successfully