פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   בלוג ויוה - יוני 2018

   מצעד הגאווה של הטלנובלות - פוסט מאת הגולשת רנת זיתונה.

   7 ביוני, 2018

   אהלן חברים,
   מחר, יום שישי (8.6) יתקיימו בתל אביב חגיגות 20 שנה למצעד הגאווה. העיר כבר מקושטת בדגלים צבעוניים, המשאיות מחממות את המנועים לכבוד האירוע הכי גאה של השנה.
   אנחנו גאים להקדיש את פוסט הזה של רנת זיתונה, למען השוויון, האהבה והאחדות.
   הפוסט נכתב ככתבה וכלשונה:

   בעבר נושא להט"ב היה טאבו בקרב כולם, אך למרות שנת 2018 במקומות מסוימים כמו רוסיה ובמדינות מוסלמיות מסוימות עדיין מתאכזרים לקהילה הגאה. בטלנובלות בשנים האחרונות אפילו מקסיקו החלו לעסוק בנושא זה מבלי לחשוש. בטלנובלות שתפסו תאוצה בנושא גייז רובן לא שודרו בארץ אך מה ששודר הם סדרות מברזיל וכעת גם 5 כוכבים. ב5 כוכבים יש לנו את חסמין, שהחלה להתאהב בדמות הראשית, פלורנסיה. תחילה פלורנסיה הייתה עם דני ואף עמדה להתחתן איתו אך לפתע התחילה לגלות רגשות כלפי חסמין.

   בטלנובלות הברזילאיות יש בשפע דמויות מהקהילה הגאה מכל הסוגים. כיום יש אחת כזו ב"הכח לאהוב". לא אספלייר אך מדובר בדמות שעוברת תהליך גילוי עצמי.

   הטלנובלה המקסיקנית הראשונה שהעזה להכניס סיפור גייז ללא צנזורה הייתה "נשות אפריסיו" שאחת הדמויות הייתה לסבית ובהמשך התברר שהיא מאוהבת בדמות הראשית ובסוף נשארו יחד אך זה לא היה עדיין בהפקת טלויסה שקידמה נושא זה. מדובר בהפקת ארגוס.

   בטלויסה עד לא מזמן לא עסקה בגייז באופן משמעותי, מרובי היה את לורטו שהיה בתור עציץ וליצן בנוסף להיותו אוזן קשבת ושותפה לפשע של הראשית. פרט לאהבת נפש שהיה בו סיפור של גיי, אביו של הראשי אותו גילם חואן סולר.

   הטלנובלה הראשונה שכללה זוג ראשי גיי לא שודרה אצלנו, מדובר Farsantes, טלנובלה ארגנטינאית שכיכבו חוליו צ'אבס ובנחמין ויקוניה.

   הטלנובלה המקסיקנית מבית טלויסה שעשתה רעש סביב זה הראשונה היא Papa a toda madre. לראשונה הכניסו זוג גיי נשוי שנלחם כנגד דעות קדומות וחשוכות ושחולם להקים משפחה. לאורך כל הטלנובלה הזוג נלחם נגד שכן פרימיטיבי שהיה עוין כלפיהם ובמקביל נאבק על הרצון שלהם להקים משפחה. הזוג זכה לאהבת קהל עם הרבה כימיה. השחקנים שגילמו את הזוג הם ראול קורונדו (באה מאהבה) ואנדרס זונו(תשוקות, החיים כפולים של אסטלה קריז'ו). הסצנה הכי מדוברת ועשתה הרבה רעש היא הנשיקה בין הזוג שבפעם הראשונה הייתה ללא צנזורה לאחר שנים שטלויסה חששה לחשוף ולדבר על נושא זה. אך למרבה הצער לא כולם ראו זאת בעין יפה את הרעיון וקהילה הומופובית דרשה להוריד את הטלנובלה מהשידור בשל היותה משודרת בפריים טיים שמיועדת למשפחה אך לא עזר להם והטלנובלה שודרה כהלכה.

   גם בטלנובלה Por amar sin ley שעוסקת בעריכת דין ומשפטים, הכניסו דמות בתפקיד אורח טרנסג'רית שרוצה להכיר את בנה אך אמו מתנגדת לכך בשל דעות קדומות ונערך משפט שבה מתעמתים הזוג הראשי של הטלנובלה כעורכי דין משני הצדדים, דויד זפדה ואנה ברנדה.

   כמו כן מתוכנן לעלות טלנובלה ארגנטינאית בטלפה, 100 ימים כדי להתאהב, בה מככבים ננסי דופלא, לוסיאנו קסטרו, קרלה פטרסון וחואן מינוחין. בטלנובלה יהיה סיפור גיי של מורה שיהיה פרוד מאישתו שנה ויפתח רגשות כלפי גבר אחר. מי שיגלם אותו הוא מישל נוהר אותו ראינו כגודוי באהבה שאחרי, ודון חואן והגבר שדמותו של מישל נוהר יפתח רגשות כלפיו יגולם ע"י לודוביקו די סנטו.

   כמו כן בטלנובלות הישראליות ניתן היה לראות נושאים כאלו כמו במשחק החיים בה דמותה של אפרת בומפילד התגלתה בהמשך ללסבית לאחר ששמה עין על אישה שהתחזתה לגבר מבלי לדעת שמדובר באישה.

   גם ב"האלופה" ו,טלנובלה בע"מ, היה נושא זה, ב"האלופה" טראנסג'רית ובטלנובלה בע"מ גיי (אותו גילם רון שחר).